Nagyszerű szezon után , érmeket osztunk

2020 első BSRL bajnoksága , a már jól megszokott és sokakáltal kedvelt , Rotax Max kupa volt , immár a 12. szezon. Szinte az összes csapat részt vett amely az előző idényben jelen volt a bajnokságban , igaz más más pilóta felállással. Azonban s nagymúltú Schumacher Motorsport csapatát ebben a szezonban sem lehett legyőzni , magabiztos 217 pontos előnnyel nyerték meg az idei kiírást. A csapat két pilótája a végletekig kiélezett versenyt vívtak a bajnoki cím elhódításáért. A címvédő Szabó Krisztián volt állandó csapattársa pedig Raffai Ádám ,utóbbi még nem nyert Rotax bajnokságot , míg előbbi már 4 ízben magáénak mondhatta ezt a címet. Az aktuális kiírásban az az a 12. szzeonban lettek meglepetés győztesek , méghozzá korábbi Farrari kupa bajnok Kothencz Dániel testvére Kothencz Balázs valamint Gál Szilveszter aki , eddig nem nagyon szeretett gokarttal versenyezni szimulátorban , megtörte a jeget és nyert. Hullámzó teljesítménnyt nyújtott Kothencz Dani ebben a szezonban végül így csak a 4. lett a bajnokságban. A 3. helyet Cséplő Máté szerezte meg , kiegyenlitett teljesítményével , bár voltak egyéb problémái a szezonban , de végül is ez egy nagy siker számára , hogy zsinorban 2. alkalommal szerez dobogót a végső összesítésben. A Bajnoki cím sorsa egészen a 11. fordulóig nem dölt el , azonban ezen a futamon , Szabó Krisztián nyerni tudott , így Raffai már csak a matematikai esélyekben bízhatott és abban , hogy aKrisztián hibázik és kiesik a szezon utolsó futamán. Azonban ez nem történt meg Raffai megynerte a futamot de Krisztián a 7. helyezésével bebiztosította a bajnoki címet , igaz nagyon kiélezte a végét hisz pontelőnye mindössze 3. pontra csökkent.

Végül a bajnokság első három helyezetje , akik hamarosan kezükben tarthatják a jól megérdemelt érmeiket!